fbpx

KÜBA TURU

KÜBA TURU

Fiyat: 1399 EURO

1.Gün             İSTANBUL – HAVANA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile Havana’ya gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve panoramik şehir turuyla programımıza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi almak için yerel restorana transfer. Ardından Havana’yı gönlünüzce keşfetmek için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Benzersiz Havana (85 Euro) turumuza katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cabaret Parisien Show (70 Euro) turumuza katılarak muhteşem dans gösterilerini izleyebilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pinr Del Rio & Vinales (100 Euro) turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün  HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hemingway (60 Euro) turumuza katılabilirler. Havana’ya yirmi dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ve yazarın  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı, öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin İçin Çalıyor‘’ romanından kazandığı para ile aldığı ve bugün Hemingway Müzesi olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Ardından öğle yemeği için yerel restorana transfer.  Akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Habana Cafe Akşam Yemeği (65 Euro) turumuza katılabilirler.Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

 

 

 

 

  1. Gün HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Havana’nın tadını çıkarmanız için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan 1 gece konaklamalı Santa Clara & Trinidad & Cienfuegos (155 Euro) turumuza katılabilirler. Turumuza öncelikle Cienfuegostan başlıyoruz. Burada tarihi Thomas Terry Tiyatrosu ve harika manzarası De Vale Sarayı görüldükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve Trinidad’a devam ediyoruz. Konaklamamızı Trinidad’da gerçekleştireceğiz. 6. gün kahvaltı sonrasında  UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Trinidad kentini yürüyerek daha yakından keşfedeceğiz. Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba rom’unun karışımı Canchanchara ikramı. Ardından Che’yi efsaneleştiren Santa Clara kasabasına doğru yola çıkıyoruz. 1689 yılında kurulan ve Küba Devrimi’nde önemli bir yer tutan şehre varışımızda, Ernesto Che Guevara’nın anıtı, mezarı ve Silahlı Tren Müzesi ziyaret noktalarımız. Santa Clara’yı keşfimizin ardından Varadero’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün HAVANA – VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Trinidad ekstra turuna katılmayan misafirlerimiz ile Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışta Varadero’nun güzel denizinin ve plajlarının keyfini çıkarmak için serbest zaman. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün VARADERO

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Katamaran (120 Euro) turumuza katılabilirler. Turumuzda Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ücretsiz içecek ikramımız olacaktır. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

  1. Gün HAVANA – İSTANBUL

Otelimizden erken havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

KALKIŞ
TARİHİ
KİŞİBAŞI

2 ve 3 Kişilik Odada

TEK KİŞİLİK

ODA FARKI

UÇUŞ
KODU
SAAT DÖNÜŞ
TARİHİ
UÇUŞ
KODU
SAAT
16.07.2020 1399 Euro 280 Euro TK183 IST-HAV

02.35-08.05

23.07.2020 TK183 HAV-IST

09.35-08.30*

03.10.2020 1399  Euro 280 Euro TK183 IST-HAV

02.35-08.05

03.10.2020 TK183 HAV-IST

09.35-08.30*

12.11.2020 1399  Euro 300 Euro TK183 IST-HAV

02.35-07.05

19.11.2020 TK183 HAV-IST

08.35-08.35*

05.12.2020 1399  Euro 300 Euro TK183 IST-HAV

02.05-07.05

12.12.2020 TK183 HAV-IST

08.35-08.35*

ÖRNEK OTELLER
HAVANA VARADERO
4****Memories Miramar Hotel 4****Labranda Hotel

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Türk Hava yolları ile İstanbul(IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti,

— Havalimanı vergileri,

— 7 gece 4* otellerde oda & kahvaltı konaklama,

— Alan/otel/alan transferleri,

— Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

— Havana panoramik şehir turu,

— İlk gün öğle yemeği,

— Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri,

— Otel vergileri,

— Turist şehir vergileri,

— TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası.

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (50 Euro),

— Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

— Öğle ve akşam yemekleri,

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL),

— Müze ve ören yerleri girişleri,

— Şoför tipleri 5 Euro (isteğe bağlı).